Kitapmezati.net’e hoş geldiniz.

Aşağıda cevap bulamadığınız tüm sorular için iletişim sayfamızdaki form ile bize mesaj gönderirseniz size aynı gün hatta aynı saat içinde cavap yazarız.

Sitemizin avantajlarından faydalanabilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Üye olan kullanıcılarımız sitede yer alan mezatlardaki ürünlere pey verebilir ve takip altına alabilir. Ücretsiz olan üyelik işlemi için TIKLAYINIZ.

Üye olduktan sonra dilediğiniz kadar ürüne pey verebilir dilediğiniz ürünü sınırlama olmaksızın takip edebilirsiniz. Pey verdiğiniz ürünleri PEYLERİM sayfasından, takibe aldığınız ürünleri de TAKİP LİSTEM sayfasından üye girişi yaparak izleyebilirsiniz.

 

Pey Vermek: Beğendiğiniz, ilgilendiğiniz bir ürüne sahip olabilmek için pey vermelisiniz.

Pey Kuralları:

-Ürünün sitede ilan edilen “açılış fiyatı” ürüne verilebilecek en düşük teklifi gösterir.

-Ürün sayfasında “açılış fiyatı”nın üstü çizilmişse bir de “güncel fiyat” görünür. Bu, ürüne daha önceden bir teklif geldiğini gösterir. Ürünü kazanabilmeniz için “güncel fiyat”ın üzerinde bir pey vermelisiniz.

-“güncel”fiyat”ın üzerinde bir teklif verdiğinizde ürünü kazanmanız kesin değildir. Bir önceki “pey veren” üye sizin verdiğiniz peyden daha yüksek bir miktarı daha önceden vermiş olabilir.

Örneklersek: A kullanıcısı “açılış fiyatı” 5 TL olan bir ürüne 20 TL pey verdiğinde sitede ürünün “açılış fiyatı”nın üstü çizili olur ve “güncel fiyat” 5 TL olarak görünür. Bu ürüne başka bir pey veren çıkmazsa A kullanıcısı ürünü 5 TL’den almaya hak kazanır.  B kullanıcısı “güncel fiyatı” 5 TL olarak görünen ürüne verebileceği minimum pey olan 6 TL’yi verdiğinde “güncel fiyat” 6 TL’ye çıkar ve yine hak sahibi A kullanıcısında olur. B kullanıcısı ürünü kazanabilmek için 20 TL’nin üzerinde bir pey vermelidir. Aynı peyin iki farklı kullanıcı tarafından verilmesi durumunda peyi ilk veren üye ürünü almaya hak kazanır.

Bir örnek daha verelim: A kullanıcısının  “açılış fiyatı” 5 TL olan bir ürüne 50 TL pey verdiğini düşünelim. Başka bir teklif verilmediği durumda ürün 5 TL’ye A kullanıcısınındır. B kullanıcısı aynı ürüne 25 TL teklif verdiğinde ürün yine A kullanıcısınındır ama bu sefer ürün için ödemesi gereken rakam B kullanıcısının verdiği peyin bir üstü olan 26 TL’ye. C kullanıcısı bu ürüne 70 TL pey verdiğinde ürün bu kez A kullanıcısının vermiş olduğu 50 TL’lik peyin bir üstü olan 51 TL’ye C kullanıcısının hakkı olur.

Sonuç olarak verdiğiniz pey sistem tarafından gizlenir, sadece siz görebilirsiniz. Bu sebeple bir ürünü kaçırıp üzülmek yerine daha ilk anda verebileceğiniz en yüksek peyi sisteme girmeniz sizin menfaatinizedir.

-Üyelerimiz verdikleri peyi silemezler. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

-Sitede yayınlanan mezatlar aksi belirtilmediği müddetçe internet üzerinde başlayıp bitecektir. Her mezatın sayfasında tepede görünen sayaç sıfırlanana kadar pey verebilirsiniz. Sayaç sıfırlandığında pey toplama işlemi de otomatik olarak kapanır. Kazanan üyelere kazandıkları ürünler, verdikleri maximum pey ve ürünü almaya hak kazandıkları tutarı gösterir bir listeyle mail yoluyla bildirilecektir.

-Bazı mezatlar için internet üzerinden pey toplama işlemi bittikten sonra mezatın başında ilan edilen adreste ve saate canlı mezat yapılacaktır. Verdiğiniz pey salonda da geçilmezse ürün yine sizin olacaktır. Salonda bitirilen mezatların sonuçlarını,  yine mezatın sayfasından, PEYLERİM bölümünden ya da size gönderilecek mailden takip edip öğrenebilirsiniz.

-Mezat bitiminde üyelerimiz almaya hak kazandıkları ürünlerin bedeline (aksi belirtilmediği müddetçe)  % 15 komisyon  + KDV ödeyerek teslim alabilirler. Ürünleri bekletme süresi mezatın kesin bitiş tarihinden itibaren maximum 10 gündür. 10 günün sonunda ürünleri teslim almayan üyelerimiz ürün üzerinde hak iddia edemeyecektir.